Na Bystřičce 4, 772 00 Olomouc, +420 603 178 742

Klasická a sportovní masáž

Bodyzone | Fotografie

Masáže se využívaly již ve staré Číně. Krom jejich zdravotních účinků a relaxaci spojené s úlevou po fyzické námaze jsou v oblibě i kvůli psychické relaxaci a příjemně strávenému času, kdy se věnujeme sami sobě a péči o své tělo i duši. Rozdělujeme je podle jejich využití na klasické, sportovní, relaxační a reflexní.

KLASICKÁ MASÁŽ

Je orientovaná na průběh svalů a fascií, provádí se většinou velkým tlakem. Naopak manuální lymfodrenáž se zaměřuje na lymfatický systém, kůži a podkoží a provádí se malým tlakem. Klasická masáž není vhodná ihned po zátěži, zpomaluje totiž regeneraci, proto volíme manuální lymfodrenáž popř. druhý den masáž relaxační. Provádění klasické masáže zároveň s lymfodrenáží není vhodné.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Má za úkol připravit a prohřát svaly před i během sportovního výkonu. Masáž se provádí rychle a silou. Po výkonu využijeme raději manuální lymfodrenáž nebo druhý den masáž relaxační.

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Se provádí malým tlakem a pomalu, aby svaly zregenerovaly a uvolnily se. Relaxační masáž stejně jako manuální lymfodrenáž provádíme po těžkém a náročném dni nejen jako regeneraci tělesnou ale i duševní.

REFLEXNÍ MASÁŽ

Tlakovou masáží reflexních bodů na těle ovlivňujeme funkci svalů i orgánů.